In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Trzech Króli – Objawienie Pańskie.
11 stycznia 2024

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Mszy Świętej o godz. 10.00 przewodniczył ks. Abp Władysław Ziółek, który w swojej homilii przekazał nam ważne przesłanie Uroczystości, że Jezus Chrystus, który urodził się w Betlejem, teraz objawia się całemu światu. W Mędrcach Tradycja Chrześcijańska zawsze widziała reprezentantów wszystkich narodów. Zobaczyli Gwiazdę i poszli za nią. Gwiazda w kulturze Wschodu jest symbolem boskości i znakiem tęsknoty za czymś więcej niż to co ziemskie i doczesne. Mędrcy pozwolili się prowadzić gwieździe, cierpliwie i wytrwale i odnaleźli Chrystusa, bez niej mogliby się zagubić. Król Herod, gdy się o niej dowiedział, przeraził się, a z nim i cała Jerozolima.
Mędrcy oddali pokłon Dziecięciu i wracali do domów inną drogą, zupełnie odmienieni. Bo ludzie, którzy spotkali Boga stają się inni, ubogaceni wiarą.
Przyszliśmy do świątyni, aby jak Mędrcy, oddać pokłon Bogu i poddać się całkowicie Jego Ewangelii. Często droga do oddania pokłonu Bogu bywa ciężka, daleka i długa, ponieważ jest to droga zmagania się z ludzką słabością i grzechem. Trzeba nieraz iść pod prąd temu, co proponuje dzisiaj świat, odwracający swe oczy od gwiazdy zwiastującej Zbawiciela. Kiedy Bóg staje się obecny w naszej codzienności, to ta obecność wszystko zmienia, podobnie jak było to w przypadku Mędrców. Największy dar jaki możemy złożyć narodzonemu w Betlejem Synowi Bożemu, to dar z naszego życia całkowicie oddanego Bogu.

Świętowanie Uroczystości Trzech Króli jest w naszej wspólnocie zakonnej obchodzone każdego roku. O godzinie 12.30 zgromadziłyśmy się, by z radosnym śpiewem kolęd przejść wszystkie pomieszczenia klasztoru, kropiąc je święconą wodą i okadzając. Zakończeniem tej ceremonii jest modlitwa i śpiew kolęd w Kościele. Następnie starym zwyczajem udałyśmy się z kolędą do ks. Abp Władysława i ks. Bartłomieja.
Fiinałem obchodów Uroczystości – rekreacja w sali gościnnej sióstr i naszych kapłanów: ks. Abp Władysława, ks. Bartłomieja i ks. Józefa. W programie były między innymi: kalambury, konkursy, zagadki, śpiew kolęd, wybór Królowej Roku, losowanie urzędów przy żłóbku i upominki. Spotkanie przebiegało jak zawsze w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszystko na chwałę Bogu.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego