In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Zakończenie  Starego Roku  i wejście w Nowy Rok
11 stycznia 2024

W ostatnich dniach przekroczyliśmy próg roku 2023 i weszliśmy w Nowy Rok 2024. Jak wspomniał ks. Bartłomiej Rurarz, to czas refleksji nad życiem przemijalnością, zbliżaniem się coraz bardziej do kresu życia.

Ostatniego dnia podczas Mszy Świętej o godzinie 19:00, szczególnie w czasie nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, dziękowaliśmy Bogu za to, co dobre i przepraszaliśmy za to, co było złe zarówno w wymiarze osobistym jak i wspólnotowym, diecezjalnym, narodowym i ogólnym, prosząc jednocześnie z ufnością o dalsze łaski. Ponieważ w ostatnim dniu roku wypadło Święto Świętej Rodziny, ksiądz kapelan w homilii wskazał na Świętą Rodzinę, jako wzór świętości dla naszych rodzin. Odkrywamy dzięki Niej misje każdej Rodziny. Święta Rodzina ma być nie tylko wzorem, ale Ona może orędować za naszymi rodzinami, by były Bogiem silne, szczególnie obecnie, kiedy wojna z rodziną przybiera na sile. I o to mamy prosić.

Również tego dnia nasza wspólnota zakonna trwała od godz. 23.00 na modlitwie, a o północy wraz z ks. Abp. Władysławem i ks. Bartłomiejem witaliśmy Nowy Rok powierzając Bogu naszą przyszłość i prosząc za całym światem.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego