In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.
11 stycznia 2024

O Narodzinach Zbawiciela przypomina nam wystrój szopki, w której obok tradycyjnych postaci widoczne są figury św. Franciszka z Asyżu i jego współbraci. Św. Franciszek, jak pamiętamy, towarzyszył nam przez czas Adwentu.
Radość z przyjścia Pana przeżywaliśmy w naszej wspólnocie kościelnej począwszy od Pasterki o północy przez kolejne dni świąteczne razem z ks. Arcybiskupem Władysławem. Mieliśmy tę łaskę, że był pośród nas i przewodniczył liturgii nie tylko podczas Pasterki, ale również podczas Mszy św. o godz.10.00 w I i II dzień Świąt. W swojej homilii zwrócił naszą uwagę na to DZIŚ. Już prorok Izajasz zapowiedział przyjście Zbawiciela, jakby to dziś się stało: „Dziecię nam się narodziło…”
Anioł do pasterzy mówi podobnie: Dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. Musimy osobiście odczytać to przesłanie, jako skierowane do nas. To dziś jest również naszym dziś. Czy jestem gotów zaprosić Maryję z Dziecięciem do swojego domu, do swojego serca? Jakie miejsce zajmuje Bóg w naszych codziennych sprawach?

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego