In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Adwentowe oczekiwanie na przyjście Pana
11 stycznia 2024

Adwent to czas łaski, zaproszenie, by powrócić do Boga, by Go na nowo odnaleźć, zapragnąć, by Go zaprosić do własnego życia.
W tym roku naszemu adwentowemu przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia patronował św. Franciszek z Asyżu, którego figura umieszczona przed ołtarzem obok wieńca adwentowego, wszystkim o tym przypominała. Nie był to patronat przypadkowy, bowiem to właśnie św. Franciszek 800 lat temu zorganizował pierwszą na świecie żywą szopkę bożonarodzeniową w Greccio 4 grudnia 1223 roku.
Podczas Mszy św. roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30 ks. Bartłomiej przybliżał nam postać świętego, Jego duchowość, podając wiele ciekawych i mało znanych epizodów z jego życia.
Cieszymy się z tak dużej frekwencji wiernych podczas Rorat, i to w większości z lampionami, które pozytywnie nastrajały do modlitwy i refleksji.
Dziękujemy za każdą obecność.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego