In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1 stycznia 2021 r. o godz. 10.00 Mszę Świętą sprawował Ks. Abp. Władysław Ziółek. Na początku homilii wszystkim obecnym złożył życzenia Noworoczne w oparciu o teksty liturgiczne przewidziane na ten dzień (Lb 6,22-27) – Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie obli... czytaj dalej»

obrazek

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

27 grudnia 2020 r. w Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 Ks. Arcybiskup Władysław zaznaczył, iż Kościół w to Święto pragnie ukazać piękno życia rodzinnego i że jest to święto wszystkich Rodzin. Zauważył również, iż życie Świętej Rodziny było skierowane na Jezusa i zostało uświęcone Jezusem. Maryja i Józef odczuwali lęk i brak zrozumie... czytaj dalej»

obrazek

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT...

W Święto św. Szczepana podczas Eucharystii Ks. Arcybiskup Władysław Ziółek mówił, że patron dnia wskazuje i daje przykład jak być świadkiem w najtrudniejszej sytuacji naszego życia. Ziemskim losem uczniów Chrystusa będzie sprzeciw i prześladowanie. Najwyższą szkołą jest nie złorzeczyć prześladowcom, ale się za nich modlić. W dalszej części zaznaczył, że chwila narodzin dla nieba św. Szczepana otwi... czytaj dalej»

obrazek

BOŻE NARODZENIE :)

W piątek 25 grudnia w dzień Narodzenia Maleńkiej Miłości Eucharystii o godz. 10.00 przewodniczył Ks. Abp. Władysław. Swoją homilię oparł o List do Hebrajczyków w którym św. Paweł nauczał „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna”. Ksiądz Arcybiskup zachęcał, abyśmy nie uczynili zbyt świeckic... czytaj dalej»

obrazek

PASTERKA W NASZEJ WSPÓLNOCIE

24 grudnia 2020 r. w naszej Świątyni Pasterka pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka i Księży Bartłomieja i Józefa odprawiona została o godz. 24.00. Podczas kazania Ks. Arcybiskup mówił, iż przychodzimy do kościoła z naszym życiowym doświadczeniem, trudną codziennością z powodu pandemii koronawirusa. Podkreślił, iż jest to dla naszej archidiecezji Rok Jubileuszowy 100-lecia erygowani... czytaj dalej»

Informacji: 35
strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]

archiwum wiadomości »

Klasztor Sióstr Bernardynek- prezentacja :)
Rok Życia Konsekrowanego