In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Aktualności

obrazek

CODZIENNA KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO :)

W naszym klasztornym kościele przez dwa tygodnie gościmy obraz Jezusa Miłosiernego, który nawiedza parafie naszej archidiecezji w związku z przygotowaniem do jubileuszu 100-lecia istnienia Diecezji Łódzkiej. Po każdej Eucharystii odmawiamy modlitwę do Pana Jezusa z zawierzeniem Bożemu Miłosierdziu, a o godzinie 15.00 każdego dnia modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

obrazek

WYJĄTKOWE TRIDUUM... :)

W kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w Łodzi, Arcybiskup Władysław Ziółek przewodniczył Liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej, nadto poświęcił pokarmy przyniesione przez dzieci przedszkolne i przekazał przesłanie Ewangeliczne Triduum Paschalnego sztafecie kilkupokoleniowej wiernych wywodzących się ze wspólnoty kościoła Sió... czytaj dalej»

obrazek

Jubileusz 25-lecia Archidiecezji Łódzkiej

Dzisiaj w IV niedzielę Wielkiego Postu - 26 marca w kościele Sióstr Bernardynek w Łodzi, mamy radość składać Panu Bogu dziękczynienie razem z Ks. Arcybiskupem Władysławem Ziółkiem, za powołanie 25 lat temu Archidiecezji Łódzkiej i jej pierwszego Arcybiskupa Łódzkiego.

25 marca 1992 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec Święty Jan Paweł II, Bullą Totus Tuus Poloniae Populus, podniósł...
czytaj dalej»

obrazek

WYJĄTKOWY GOŚĆ :)

W sobotę 25 lutego gościliśmy w naszej bernardyńskiej wspólnocie o. Josepha Vadakkel charyzmatycznego kapłana głoszącego z miłością Słowo Boże i dającego świadectwo umiłowania Eucharystii i Matki Bożej. Podczas konferencji ojciec Joseph rozważał z Ewangelii św. Jana przypowieść o krzewie winnym, przyrównywał wspólnotę do ogrodu botanicznego z pięknymi, unikalnymi drzewami, rozważał postawę Mojżesz... czytaj dalej»

obrazek

NASZE MALUTKIE ŚWIĘTO... :)

«KONSEKROWANI, to ludzie przynagleni palącym pragnieniem BLISKOŚCI Chrystusa, ZAFASCYNOWANI Chrystusem do tego stopnia, że wobec perspektywy bliskości z Nim, wszystko inne staje się mało ważne» (List KEP 2.II.2012).
Piękne... właśnie dziś świętując Ofiarowanie Pańskie świętowałyśmy kolejny dzień Osób Konsekrowanych. Rano, Mszę św. konwentualną w naszej intencji sprawował Ks. Abp. Wład...
czytaj dalej»

Informacji: 5
strona: [1]

archiwum wiadomości »

Klasztor Sióstr Bernardynek- prezentacja :)
Rok Życia Konsekrowanego