Biografia

BUDOWA KLASZTORU I KAPLICY
P.W. DZIECIĄTKA JEZUS
W NIEGOWICI

Od 15 sierpnia 2008 r. na poddaszu Domu Pamięci w Marszowicach zamieszała trzyosobowa wspólnota Sióstr Karmelitanki Dzieciątka Jezus, by odtąd modlić się i pracować dla parafii niegowickiej. Za zgodą Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego, Ks. Dziekan Paweł Sukiennik oraz parafianie, ofiarowali nam działkę budowlaną obok kościoła w Niegowici. W rodzinnej parafii Sł. B. o. Anzelma pragniemy zbudować dom zakonny dla większej wspólnoty Sióstr.

Zadaniem i celem naszego Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Kościele jest życie duchem Bożego dziecięctwa, modlitwa i apostolstwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracujemy w parafiach jako katechetki, zakrystianki, organistki oraz charytatywnie wśród ubogich rodzin; organizujemy rekolekcje i dni skupienia; prowadzimy przedszkola, oraz pracujemy na misjach. Tym charyzmatem pragniemy żyć i dawać świadectwo także wobec rodzinnej parafii Ojca Założyciela. Opiekujemy się także Domem Pamięci Sł. B. o. Anzelma Gądka oraz oprowadzamy pielgrzymów przybywających do Niegowici szlakiem Ojca Świętego Jana Pawła II.

Dnia 22 lutego 2009 r., z okazji 125. rocznicy urodzin Sł. B. o. Anzelma Gądka, ks. Dziekan Paweł Sukiennik, w obecności parafian, zaproszonych gości oraz Sióstr, dokonał poświęcenia placu pod budowę klasztoru i kaplicy zakonnej p.w. Boskiego Dzieciątka Jezus, którego wielkim czcicielem był właśnie Sługa Boży o. Anzelm. Kamień węgielny pod budowę kaplicy Siostry otrzymałyśmy z Betlejem, z Groty Narodzenia Pana Jezusa. Projekt klasztoru wykonała p. arch. inż. Elżbieta Langer. Wykonawcą budowy klasztoru jest miejscowa, dobra i wypróbowana już firma Pana Stanisława Boguty - "Instbud" z Nieznanowic.

Licząc wyłącznie na Opatrzność Bożą i pomoc dobrych ludzi, pod patronatem św. Józefa, w maju 2010 r. rozpoczęłyśmy budowę klasztoru i kaplicy. Wiele prac zostało już wykonanych, wzniesiono mury. Niestety, jednak z powodu braku środków materialnych musimy przerwać dalsze prace, by najpierw spłacić wykonawcy należność za pracę.

Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli z pokorną i serdeczną prośbą o pomoc finansową. Jako naszą wdzięczność obiecujemy modlitwę w Waszych intencjach. Podajemy numer konta bankowego naszej budowy. Będziemy wdzięczne za każdą ofiarę przekazaną na ten cel:

Nr konta PLN: PL 76 1020 2892 0000 5902 0367 9990
Bank PKO BP. S.A. I /O Kraków,