Archidiecezja Łódzka
Zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej
07:23 | 26.06.2018 | Wyświetleń: 21348

Dnia 25 czerwca ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej. Poniżej publikujemy dokonane zmiany:


Z urzędu Proboszcza, że względu na wiek emerytalny, zostają zwolnieni:

Ks. infułat Andrzej Dąbrowski
Ks. prałat Władysław Łojan
Ks. prałat Edward Dudziński
Ks. prałat Edward Wieczorek
Ks. kanonik Wojciech Danka
Ks. kanonik Henryk Eliasz
Ks. kanonik Roman Czermański
Ks. kanonik Władysław Cieśla
Ks. kanonik Jan Kozak
Ks. kanonik Stanisław Mendel


Z urzędu Proboszcza, że względu na urlop zdrowotny zostaje zwolniony:

Ks. Krzysztof Panek


Następuje zmiana na urzędzie Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

Dotychczasowy Rektor WSD w Łodzi ks. prałat Jarosław Pater przestaje pełnić ten urząd i otrzymuje nominację proboszczowską.
Na urząd Rektora WSD w Łodzi zostaje mianowany ks. kanonik dr Sławomir Sosnowski.


Nominacje proboszczowskie:

Ks. Janusz Banachowski, parafia Górka Pabianicka.
Ks. Krzysztof Basztabin, parafia Wola Kamocka.
Ks. Robert Batolik, parafia Skoszewy.
Ks. Grzegorz Bienek, parafia Restarzew.
Ks. kanonik Stanisław Broda, parafia Chrystusa Króla w Łodzi.
Ks. kanonik Andrzej Chmielecki, parafia św. Mateusza w Pabianicach.
Ks. Włodzimierz Dudka, parafia Narodzenia NMP w Piotrkowie Trybunalski.
Ks. Zbigniew Dyks, parafia Dłutów.
Ks. Józef Egerski, parafia Kluki.
Ks. Tomasz Estkowski, parafia Domaniew i parafia Budzynek.
Ks. Krzysztof Gliniany, parafia Dobroń.
Ks. Marek Gregorczyk, parafia Dobra.
Ks. kanonik Sławomir Klich, parafia Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowiecki.
Ks. Piotr Kotas, parafia Milejów.
Ks. Andrzej Kroczek, parafia Tur.
Ks. kanonik Jacek Kubis, parafia Łask-Kolumna.
Ks. Roman Kurzdym, parafia Mileszki.
Ks. Witold Lubaniak, parafia Łaznów.
Ks. Antoni Marcinków, parafia Karlin.
Ks. kanonik Andrzej Miłosz, parafia św. Józefa w Łodzi-Rudzie.
Ks. Krzysztof Nalepa, parafia Jeżów.
O. Bruno Adam Nocoń OFM, parafia św. Elżbiety w Łodzi.
Ks. kanonik Jarosław Nowak, parafia NMP Matki Odkupiciela w Łodzi.
Ks. kanonik Adam Rogulski, parafia Podwyższenia Św. Krzyża w Łodzi.
Ks. kanonik Janusz Sawicki, parafia Szydłów.
O. Damian Siwula OFM, parafia Świętego Franciszka z Asyżu w Brzezinach.
Ks. kanonik Piotr Szubski, parafia św. Floriana w Pabianicach.
Ks. Grzegorz Świech, parafia Grabno.
Ks. Andrzej Warszewik, parafia Rogów.
Ks. kanonik Wojciech Wołowiec, parafia św. Mateusza w Łodzi.
Ks. Stanisław Ziętek, parafia Kałów.


Nominacje wikariuszowskie otrzymują:

Ks. Paweł Błaszczyk, parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowiecki.
Ks. Stanisław Cichosz,  parafia Dobrego Pasterza w Łodzi.
O. Wisław Ciemięga, OFM Conv., parafia MB Fatimskiej w Łodzi.
Ks. Tomasz Cyliński, parafia Trójcy Przenajświętszej w Łodzi.
Ks. Michał Czarnecki, parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach.
Ks. Karol Drąg, parafia Podwyższenia Św. Krzyża w Łodzi.
O. Marcin Droś, OFM Conv., parafia NMP Królowej Polski w Ozorkowie.
Ks. Józef Głowacki, parafia Trójcy Przenajświętszej w Łodzi.
Ks. Adam Gontarz, parafia św. Stanisława w Bełchatowie.
Ks. Łukasz Goździk, parafia Moszczenica.
Ks. Robert Kaczmarek, parafia św. Faustyny w Łodzi.
O. Piotr Kochanowicz SJ, parafia MB Dobrej Rady w Zgierzu.
Ks. Karol Kowalik, parafia Wolbórz.
Ks. Sebastian Krawczyk, parafia NMP Matki Odkupiciela w Łodzi.
Ks. Robert Kuźma, parafia św. Franciszka w Łodzi.
Ks. Alojzy Kwiatkowski, parafia Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie.
Ks. Mariusz Lach, parafia Dobroń.
Ks. Łukasz Leśniewski, parafia Miłosierdzia Bożego w Łodzi.
Ks. Dominik Lubiński, parafia MB Różańcowej w Łodzi.
Ks. Marcin Majsik, parafia Chrystusa Odkupiciela w Łodzi.
Ks. Sławomir Marchewka, parafia Przemienienia Pańskiego w Łodzi.
Ks. Jacek Marciniak, parafia Tuszyn.
Ks. Andrzej Michalak, Kolegiata w Łaski.
Ks. Janusz Moskala, parafia św. Katarzyny w Zgierzu.
Ks. Jakub Najder, parafia Buczek.
Ks. Piotr Niedzielski, parafia św. Jacka w Piotrkowie Trybunalski.
Ks. Grzegorz Nowak, parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi.
Ks. Piotr Obiedziński, urlop.
Ks. Paweł Olszak, parafia MB Fatimskiej w Łodzi.
Ks. Krzysztof Owczarek, parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi.
Ks. Maciej Paramuszczak, parafia NSJ W Piotrkowie Trybunalski.
Ks. Mariusz Pielużek, parafia Najśw. Eucharystii w Łodzi.
Ks. Maciej Piskorski, parafia św. Mateusza w Łodzi.
Ks. Kamil Przybysz, parafia Wniebowzięcia NMP w Łodzi.
Ks. Artur Pytlak, parafia Kurowice.
Ks. Piotr Reczyński,  parafia Ujazd.
Ks. Tomasz Sowik, parafia NSJ w Łodzi Julianowie .
Ks. Sławomir Wojdal, parafia św. Józefa w Łodzi (ul. Ogrodowa).
Ks. Konrad Wojna, parafia MB Dobrej rady w Zgierzu.
Ks. Kazimierz Woźniak, św. Antoniego w Łodzi.
Ks. Rafał Wójcik, parafia Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach.
Ks. Mateusz Wójtowicz, parafia Szczerców.
Ks. Dariusz Wyroda, parafia św. Maksymiliana w Pabianicach.
Ks. Robert Zientera, parafia Łask-Kolumna.
Ks. Albin Żaba, parafia św. Józefa w Łodzi (ul. Ogrodowa).
Ks. Andrzej Żuchowski, parafia św. Józefa w Łodzi-Rudzie.
Ks. Ryszard Żurek, parafia Dłutów.


Inne zmiany personalne:

Ks. kanonik Robert Arndt zwolniony z funkcji kapelana Domu Księży Emerytów i mianowany kapelanem Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie – pomoc duszpasterska w par. Narodzenia NMP w Bełchatowie.
Ks. kanonik Tomasz Falak, archidiecezjalny ojciec duchowny, oddelegowany do Ogniska Miłości w Olszy.
Ks. Paweł Gabara, pomoc duszpasterska par Św. Franciszka w Łodzi.
Ks. Radosław Krych, Duszpasterz Akademicki DA”5”.
Ks. kanonik Paweł Pęczek, dyrektor domu rekolekcyjnego w Drzewocinach.
Ks. Zbigniew Pawlik, dyrektor domu rekolekcyjnego w Porszewicach.
Ks. Michał Pietrasik, pomoc duszpasterska parafii archikatedralnej.
Ks. Jacek Prostacki, pomoc duszpasterska par. Sulejów.
Ks. Piotr Sudowski, studia z Katechetki na Uniwersytecie Wiedeńskim.
Ks. Paweł Świrad, wice ekonom archidiecezji łódzkiej i dyrektor DKE.
Ks. Stefan Bujak, pomoc duszpasterz parafia archikatedralna.
Ks. Marcin Czajkowski, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im Jana Pawła II w Łodzi.
Ks. Tomasz Wojciechowski, przeszedł do Ordynariatu Polowego .


Alumni VI roku Wyższego Seminarium Duchownego zostali skierowani na praktyki duszpasterskie do następujących parafii:

dn Kamil Gregorczyk, parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi.
dn Łukasz Kaczmarek, parafia NSJ w Tomaszowie Mazowiecki.
dn Michał Kardynia, parafia Wartkowice.
Adrian Matuszewski, parafia Rzgów.
dn Kamil Siuta, parafia Skoszewy.
dn Paweł Skowron, parafia Drużbice.
dn Marcin Skrzydłowski, parafia Jeżów.
dn Tomasz Szurek, parafia Kaletnik.
dn Adrian Zimnowłocki, parafia Chrzęcin.

 

Łódź, dn. 25 czerwca 2018 r.