Autor: Antoni Zalewski
Święto Dziękczynienia | Koncert Małego Chóru Wielkich Serc

Tegoroczne Święto Dziękczynienia przebiegało pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość.” Po Mszy Świętej, która sprawowana była w Świątyni Opatrzności Bożej, odbył się festiwal muzyki chrześcijańskiej MOC DOBRA.

Obchody Święta Dziękczynienia rozpoczęły się o godz. 8 rano, kiedy to z Placu Piłsudskiego wyruszyła procesja do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W procesji niesiono relikwie św. siostry Faustyny, które zostały wprowadzone do świątyni. Mszy Św. przewodniczył Prymas Polski, Abp Wojciech Polak, a homilię do licznie zgromadzonych wiernych wygłosił Abp Grzegorz Ryś.

Obecność Metropolity Łódzkiego na obchodach tegorocznego Święta Dziękczynienia, to nie jedyny łódzki akcent. Po Mszy Świętej, która sprawowana była w Świątyni Opatrzności Bożej, odbył się festiwal muzyki chrześcijańskiej MOC DOBRA, na którym wystąpił Mały Chór Wielkich Serc z Łodzi. Młodzi artyści wystąpili jako pierwsi.

„Mały Chór Wielkich Serc” powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest franciszkanin o. Piotr Kleszcz OFM Conv., który komponuje i układa dla chóru teksty oraz jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Główna działalność zespołu to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej... Odwiedzili wiele miast i miejscowości w Polsce i za granicą. Odbyli kilka razy tournée koncertowo-ewangelizacyjne na Pomorzu Zachodnim i na Mazurach.

W sumie do tej pory, odbyło się już około 400 koncertów. Kilkakrotnie brali udział w programach telewizyjnych i radiowych, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. Na estradzie występowali z wieloma sławnymi artystami z kraju i z zagranicy. Podejmują charytatywną współpracę z Hospicjami, Domami Opieki Społecznej, Pogotowiami Opiekuńczymi, Domami Dziecka, świetlicami, szpitalami i Caritasem.