W 60. rocznicę święceń kapłańskich abp. Władysława Ziółka – archidiecezja, metropolia, paliusz

O historycznych wydarzeniach z życia diecezji łódzkiej, którymi niewątpliwie było podniesienie jej do rangi archidiecezji i metropolii oraz o nałożeniu metropolicie łódzkiemu paliusza przez św. Jana Pawła II – opowiada ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek.

- Zanim powstała nasza metropolia, kiedyś siedząc przy stole u Ojca Świętego pojawił się temat, jakie są w Polsce diecezje, jakie są metropolie. – wspomina abp Ziółek. - Wówczas ja zawsze wykorzystywałem taki moment, żeby powiedzieć, że Łódź zawdzięcza Ojcu Świętemu tak wiele, że jest archidiecezją, ale gdyby wyszło coś więcej, to byśmy się jeszcze bardziej cieszyli… Ojciec Święty zawsze się uśmiechał, nigdy nie zajmował stanowiska ale…   - więcej na ten temat w kolejnym odcinku wywiadu z dostojnym Jubilatem.

Uroczystości jubileuszowe Arcybiskupa Seniora odbędą się w sobotę 16 czerwca br. o godz. 12:00 w łódzkiej archikatedrze p.w. św. Stanisława Kostki.