VII Niedziela Wielkanocna - 13 V 2018

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 13 maja 2018 r.

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 10.00 Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki udzieli święceń diakonatu 6 alumnom roku piątego. Natomiast w sobotę 26 maja o godz. 12.00 udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbitera 5 diakonom. Obie uroczystości odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, a Księży zachęcamy do włączenia się w koncelebrę. (Przyjmujący święcenia, w poprzedzającym je tygodniu, odprawią rekolekcje. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby uprosić potrzebne dla nich łaski. Wyrażamy jednocześnie głęboką wdzięczność za modlitwy, ofiary duchowe i materialne, przez które wspierane jest Seminarium. Obecnie w naszej Uczelni studiuje 49 alumnów.)

2. W dniach 31 maja – 1 czerwca 2018 r. w Moszczenicy odbędą się „Chrześcijańskie Spotkania Młodych – Moszczenica 2018”. Wydarzeniem centralnym tych spotkań będzie wspólna modlitwa uwielbienia o godz. 19.20 w amfiteatrze (ul. Dworcowa 16a), podczas której nastąpi uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji pobłogosławionej przez Ojca Świętego Franciszka. Po Apelu Jasnogórskim homilię wygłosi Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. (www.spotkania.moszczenica.eu)

3. W sobotę 19 maja 2018 r. do dwóch łódzkich parafii naszej Archidiecezji przybędzie włoski stygmatyk Brat Eliasz Cataldo, któremu towarzyszy Ks. Marco Belladelli.
Parafia pw. MB Anielskiej (ul. Krasickiego 2a):
godz. 09.30 – różaniec,
godz. 10.00 – Msza św. i katecheza Brata Elia.
Parafia pw. MB Bolesnej (al. Pasjonistów 23):
godz. 16.15 – różaniec i nabożeństwo majowe,
godz. 17.00 – Msza św. i katecheza Brata Elia.

4. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia (parafia św. Wojciecha w Łodzi) zaprasza 20 maja 2018 r. na kolejne spotkanie z cyklu: „Idźcie i głoście. Spotkanie z ludźmi wiary”. Gościć będziemy grupę Wyrwani z niewoli. Oprócz świadectwa wiary, członkowie grupy dadzą koncert uwielbienia, który odbędzie się na placu przed kościołem po Mszy św. o godz. 18.00.