Tomaszów Maz.: Wieczór Uwielbienia dla maturzystów i ich najbliższych

Stało się już piękną tradycją, iż dzień przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza wszystkich chętnych maturzystów wraz z ich najbliższymi na wyjątkową modlitwę wstawienniczą w intencji szczęśliwego zdania tego pierwszego, jakże ważnego egzaminu, a także właściwego rozeznania życiowego powołania. Nie inaczej było i w tym roku...Zebrani w świątyni młodzi wysłuchali na początku poruszającego świadectwa Mamuye W. Silassie - zaprzyjaźnionego Etiopczyka od dłuższego czasu mieszkającego w Tomaszowie Maz..

W związku z faktem, iż 03.05 w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą - Królową Polski, maturzyści w formie śpiewanej odmówili dziesiątkę różańca, uczestniczyli w Wieczorze Uwielbienia, w animowaniu którego aktywnie współuczestniczyła parafialna młodzieżowa grupa śpiewająca im. bł. Karoliny Kózkówny, na koniec zaś z rąk kapłana młodzi otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Uśmiechnięci i spokojni, z Bożą pomocą mogą rozpocząć teraz swoje "egzaminacyjne potyczki", mające w konsekwencji doprowadzić ich do rozpoczęcia jesienią wymarzonego kierunku studiów.