Autor: Antoni Zalewski
Stacja XVII- kościół MB Różańcowej

W naszym życiu nieraz spotykamy takie sytuacje, że wydaje się nam, że już wszystko przepadło, że już jest za późno (…) Musimy jednak pamiętać, że ostatnie słowo zawsze należy do miłości- mówił Ksiądz Biskup Adam Lepa w kolejnym Kościele Stacyjny, którym była parafia MB Różańcowej.

W naszym życiu potrzebna jest modlitwa, aby miłość zwyciężała. „Ostatnie słowo należy do miłości. Niech ta myśl towarzyszy nam podczas kolejnych dni Wielkiego Postu”- podkreślał bp Lepa.

„Te spotkania związane z nawiedzeniem Kościoła Stacyjnego, mają na celu zwrócenie uwagi na jakiś szczegół, który w życiu codziennym wydaje się nam bez znaczenia (…) Wielki Post stwarza nam sytuacje, że czasem musimy się zatrzymać z naszymi myślami, żeby dać pierwszeństwo tym sprawom, które w naszym życiu są najważniejsze”- dodał Ksiądz Biskup.

Biskup zaapelował także, abyśmy swoją postawą zachęcali ludzi i dodawali im otuchy i przekonania, że miłość zawsze zwycięża i dla Pana nie ma nic niemożliwego.