Misterium Męki Pańskiej przeszło ulicą Piotrkowską

Kogo szukacie? – to pytanie Chrystusa postawione żołnierzom w Ogrodzie Oliwnym, stało się tytułem i tematem przewodnim Misterium Męki Pańskiej, które w sobotę 24 marca odbyło się na ulicy Piotrkowskiej - głównym deptaku miasta Łodzi.

W role aktorów wcielili się młodzi ludzie z wydziału duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, a scenki pantomimy zaprezentowali członkowie grupy Iuventus Dei działającej przy parafii księży Klaretynów w Łodzi.

- Grupa Iuventus Dei powstała cztery lata temu przy parafii klaretyńskiej. – mówi Tomasz Kamiński lider grupy. – Gramy pantomimy ewangelizacyjne, patriotyczne ale także w czasie rekolekcji oraz jakiś większych eventów takich jak choćby łódzkie przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Jednak punktem kulminacyjnym w ciągu roku jest Misterium Męki Pańskiej przed Wielkanocą. – tłumaczy Tomasz, który wcielił się w postać Chrystusa w czasie tegorocznego przedstawienia  pasyjnego.

To już kolejne Misterium, w trakcie którego klaretyńska diakonia pantomimy prezentuje teatr bez słów. – Takie formy inscenizacji, które powracają na nowo jak najbardziej przemawiają do współczesnego człowieka. – tłumaczy ks. Przemysław Góra, duchowy opiekun grupy. - Podczas takiego spotkania uczestniczących w Misterium z ludźmi bawiącymi się na ulicy Piotrkowskiej, można dostrzec zderzenie dwóch światów, poruszenie, refleksję. – podkreśla.

Po zakończeniu Misterium, które miało miejsce przy Placu Wolności członkowie grupy Iuventus Dei zbierali ofiary, które zostaną poznaczone na Schronisko im. Brata Alberta w Łodzi.

Tegoroczne przedstawienie pasyjne zostało zaprezentowane w innym terminie niż przewidywano z uwagi na warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły aktorom odegranie ostatnich chwili z życia Jezusa w terminie wcześniej wyznaczonym.

Materiał video wkrótce!