Wyświetleń: 2035
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca w łódzkiej katedrze

W najbliższy czwartek tj. 1 marca w całej Polsce obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

zobacz także: Łódzkie ślady Wyklętych - cmentarz na Dołach

Z tej okazji w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Lepy zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

zobacz także: Polska upomina się o swoich bohaterów – pożegnanie mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łukpaszki”

W trakcie uroczystości wspomnimy bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych, których groby są odkrywane bądź nadal poszukiwane.

zobacz także: „Skazani na zagładę w ludzkiej pamięci” – 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych