Wyświetleń: 2012
Chrześcijańskie Ostatki i Popielec u Piotra i Pawła

Blisko 200 osób, w zdecydowanej większości młodzieży szkolnej oraz studenckiej, wzięło udział w ostatkowej imprezie na pożegnanie tegorocznego karnawału. Impreza odbyła się w parafii p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi na Widzewie.

Gospodarzami i odpowiedzialnymi za zorganizowanie, przygotowanie i przebieg spotkania byli młodzi działający przy widzewskiej parafii, którymi opiekuje się ks. Łukasz Olczyk. To dzięki ich zaangażowaniu i pracy udało się przygotować niesamowity wieczór pełen wrażeń.

Bezalkoholowa zabawa, której towarzyszyła różnorodna muzyka zakończyła się punktualnie o północy, kiedy to uczestnicy przeszli do górnego kościoła na uroczystą Mszę Świętą z posypaniem głów popiołem.

Tak oto po hucznej zabawie przyszedł czas na post i umartwienie w oczekiwaniu na poranek Zmartwychwstania.