Wyświetleń: 2026
Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego i Szczercowskiej Orkiestry Dętej w widzewskiej parafii

6 stycznia, w Uroczystość Trzech Króli, o godz. 17:00 w parafii Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, odbył się koncert kolędowo–noworoczny w wykonaniu chóru Uniwersytetu Medycznego i Orkiestry Dętej OSP ze Szczercowa.

Najpierw śpiewał Chór Uniwersytecki pod dyrekcją prof. Anny Domańskiej, potem wykonali oni kolędę przy akompaniamencie Orkiestry Dętej. W dalszej części koncertu publiczność miała okazję wysłuchać zróżnicowanego repertuaru, w tym również kolęd, przygotowanego przez Orkiestrę OSP ze Szczercowa pod batutą pana Tomasza Kozubowicza.

Dla księdza proboszcza Grzegorza Jędraszka było to szczególne wydarzenie również z uwagi na to, że w młodzieńczych latach grał w tejże Orkiestrze. Koncert zgromadził przedstawicieli zespołów parafialnych i licznych parafian. Po nim była wspólna modlitwa, opłatek i wieczerza wigilijna.