Bełchatów modlił się o jedność Kościoła

W tych dniach w wielu miejscach naszej Archidiecezji obchodzono Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W niedzielę 28 stycznia 2018 takie modlitewne spotkanie miało miejsce w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Bełchatowie.

W nabożeństwie wzięli udział duchowni tego kościoła: bp Marek Izdebski - biskup naczelny Kościoła Ewangelicko- Reformowanego w RP i ks. Krzysztof Góral z Kleszczowa. Ze strony Kościoła Katolickiego na nabożeństwo przybyli: ks. Zbigniew Tracz - kanclerz kurii metropolitalnej, który odczytał okolicznościowe słowo abpa Grzegorza Rysia skierowane do uczestników, ks. Zbigniew Zgoda - dziekan dekanatu bełchatowskiego, ks. Kazimierz Magdziak, który wygłosił okolicznościowe kazanie poświęcone w dużej części historii ruchu ekumenicznego. Obecni byli także: ks. Władysław Staśkiewicz, ks. Andrzej Żuchowski i ks. Andrzej Pękalski z Kleszczowa.