Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki już po raz jedenasty zorganizowało „Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Ziemi Łódzkiej”. Tegoroczna edycja odbyła się tradycyjnie w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca. W tym roku zgłoszono 103 prace. Wykonane przeróżnymi technikami plastycznymi: z papieru, drewna, runa leśnego, gliny, gipsu, metalu, modeliny, plasteliny, makaronu, z włóczki, z tkanin, z gałęzi, ze słodyczy, z wafli, ze szkła, plastikowych butelek oraz w formie witrażu cieszyły oczy. Ich autorami są dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz osoby niepełnosprawne – podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej i  środowiskowych domów samopomocy. Patronat nad konkursem sprawował abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

źródło: Niedziela Łódzka