Zgierski finisz Sztafety Powołaniowej
Sztafeta Modlitw o Powołania dobiegła 29 listopada br. do parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Zgierzu. Podczas Mszy św. koncelebrowanej przez Prefekta naszego seminarium ks. Bartłomieja Franczaka oraz Proboszcza parafii ks. Zdzisława Sudrę modliliśmy się o powołania do kapłaństwa, zakonu i do życia rodzinnego.
Podczas homilii diakon wskazywał na zaproszenie Jezusa do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. By być szczęśliwym człowiek musi odnaleźć swoje miejsce. Każdy ma bowiem misję do dzielenia się doświadczeniem miłości. Przed takim wyborem stawało w przeszłości wielu, choć nie wielu było na to gotowych. Droga powołania wymaga od nas zostawienia tego co zgromadziliśmy jako życiowe doświadczenia i otwarcia się na nowe.
Wspólnota Seminarium jest wdzięczna Parafii za niezwykle serdeczne przyjęcie i żarliwą modlitwę.