Żadnych telefonów komórkowych!- Papież do kapłanów sprawujących Eucharystię

Papież Franciszek podczas jednej z katechez środowych zwrócił uwagę duchownym, którzy podczas sprawowania Mszy św. używają telefonów komórkowych, aby robić zdjęcia czy też filmować. – Kapłan mówi: „W górę serca”. Nie mówi: „w górę nasze telefony komórkowe!” Zapamiętajcie – żadnych telefonów komórkowych!- podkreślił Ojciec Święty.

- Dlaczego w pewnym momencie kapłan, który przewodniczy celebracji, mówi: „W górę serca?”. Nie mówi: „w górę nasze telefony komórkowe!”, żeby zrobić zdjęcie. Nie! To straszne! Jestem bardzo smutny, kiedy celebruję Mszę św. tutaj na placu, albo w bazylice i widzę wiele telefonów komórkowych wzniesionych w górę. Nie tylko wiernych, ale także niektórych księży a nawet biskupów. Ależ proszę was: Msza św. nie jest spektaklem! To wyjście na spotkanie z męką i zmartwychwstaniem Pana. Dlatego kapłan mówi: „W górę serca!”. Co to znaczy? Zapamiętajcie – żadnych telefonów komórkowych!