Sztafeta Modlitw o Powołania przybiegła do Pożdżenic

W dniu 17 listopada br. "Sztafeta Modlitw o Powołania” Archidiecezji Łódzkiej zagościła w wielowiekowej parafii św. Kazimierza i św. Barbary w Pożdżenicach (dekanat zelowski), z której pochodzi obecny kleryk V roku Kamil Siuta.

Wspólnota parafialna z księdzem proboszczem Leszkiem Czubą spotkała się najpierw na adoracji, w czasie której powierzała Bogu rozeznających swoje powołanie, powołanych z tejże parafii, a także tych którzy kroczą już drogą Chrystusowego kapłaństwa. Czas ten niewątpliwie był wprowadzeniem w najważniejszy moment sztafety - Eucharystii, której przewodniczył ks. prefekt Bartłomiej Franczak. We wstępie zaznaczył, że Msza Święta jest doświadczeniem niekończącej się miłości Boga do człowieka. Uzupełnieniem tych słów była homilia diakona Karola Kowalika oparta na słowach z dzisiejszej Ewangelii: Kto będzie się starał zachować swoje życie, straci je; a kto je straci, zachowa je. W nawiązaniu do nich ukazał, że prawdziwa miłość domaga się pewnej straty, umierania na wzór Chrystusa, że w każde powołanie czy to kapłańskie, czy małżeńskie jest wpisana jakaś strata. Niemniej jednak nie jest ono powodem do zaprzestania kroczenia drogą swojego powołania, ale dostrzeżenia, że pomimo tego staje się ono żywe, dynamiczne, służebne, prowadzące ku zbawieniu.

Sztafeta zakończyła się świadectwem alumna Tomasza Szurka, który dzieląc się doświadczeniem swojego powołania ukazał znaczenie ciągłego rozeznawania decyzji w życiu człowieka. Jak na prawdziwą rodzinę ochrzczonych przystało, nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia, które stanie się pamiątką pięknego i jakże ciepłego spotkania.