Potrójne świętowanie w kaplicy Centrum Rehabilitacyjno -Opiekuńczym w Łodzi

W dniu 21 listopada 2017 r., w kaplicy Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńczego w Łodzi przy ul. Przybyszewskiego, podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbyły się potrójne uroczystości.

Pierwszym ważnym wydarzeniem było przyjęcie sakramentów inicjacji chrześcijańskich, czyli chrztu, bierzmowania i Komunii św. przez siedemdziesięcioletniego mieszkańca Centrum, Pana Witolda z oddziału C parter. Sakramentów tych, po wcześniejszym uzyskaniu zgody od biskupa, udzielił ksiądz kapelan. Pan Witold przyjął sakramenty z ogromną wiarą i wzruszeniem. Po przyjęciu chrztu nałożoną miał białą szatę, jako symbol czystości i nieskazitelności. Było to wydarzenie historyczne, bo po raz pierwszy przeżywane w kaplicy Centrum Rehabilitacyjno – Opiekuńczego w Łodzi. Po Mszy św. pracownicy oddziału, gdzie mieszka Pan Witold, przygotowali dla zaproszonych gości wspaniałą ucztę.

Drugą okazją do świętowania były przypadające w tym dniu imieniny ks. kan. Janusza Sendera, długoletniego kapelana Centrum. Ks. Janusz podczas Mszy św. odprawianej w liturgiczne wspomnienie Ofiarowania NMP, wygłosił piękne kazanie, w którym odniósł się do wszystkich przeżywanych wydarzeń. Na zakończenie Eucharystii Drogiemu Solenizantowi życzenia złożyli przedstawiciele mieszkańców, ksiądz kapelan oraz Pani Dyrektor Krystyna Matysek.

Trzecim ważnym wydarzeniem były coroczne obchody Dnia Wdzięczności Pracownikom Socjalnym i Pracownikom Służb Społecznych. Z tej racji na Mszy św. obecni byli pracownicy Działu Służb Społecznych na czele z Panią Kierownik Ewą Bielecką. Wszystkim dziękowaliśmy za ich szczególną, pełną poświęcenia, oddania i dobroci posługę wobec pensjonariuszy. Życzenia świętującym pracownikom przekazała Pani Wicedyrektor Agata Gądziak.

W uroczystości udział wzięły dwie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty, dyrekcja, pracownicy oraz licznie przybyli mieszkańcy Centrum.

Warto wspomnieć, że w Centrum Opiekuńczo – Rehabilitacyjnym w Łodzi przebywa obecnie około 600 pensjonariuszy. Objęci są oni fachową opieką medyczną, rehabilitacyjną, opiekuńczą, psychologiczną, socjalną, terapeutyczną i duszpasterską. Zdjęcia z różnych wydarzeń odbywających się w placówce można obejrzeć na: www.crodps.blogspot.com