Ksiądz Łukasz Burchard sekretarzem Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś mianował księdza doktora Łukasza Burcharda swoim osobistym sekretarzem.

Ksiądz Łukasz Burchard święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 2006 roku. W latach 2007-2013 realizował studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2013-2016 pełnił funkcję notariusza, a od grudnia 2016 roku wicekanclerza Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Pełni także obowiązki kapelana portu lotniczego w Łodzi, obrońcy węzła małżeńskiego Trybunału Metropolitalnego Łódzkiego, wykładowcy Prawa Kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, duszpasterza prawników Archidiecezji Łódzkiej i duszpasterza Ruchu Czystych Serc. Posługuje się językami: angielskim, niemieckim i włoskim.