XXVIII Niedziela Zwykła 22 X 2017

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 22 października 2017 r.

1. Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się we wtorek 31 października o godz. 19.15. Do udziału w Nocy Świętych zaproszeni są kapłani, osoby życia konsekrowanego, katecheci, młodzież oraz wszyscy wierni.

2. Parafia św. Wojciecha w Łodzi (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, ul. Rzgowska 242) zaprasza na cykl comiesięcznych spotkań „Idźcie i głoście – spotkania z ludźmi wiary”. Najbliższe spotkanie, rozpoczynające comiesięczny cykl, odbędzie się dzisiaj (22 października) o godz. 18.00. Gościem spotkania będzie Bartek Krakowiak – bloger, który na pieszo pokonał dystans z Warszawy do Medjugorie, opisując swoje przeżycia i doświadczenia trudu pielgrzymowania na swoim profilu „Z buta do Maryi”.

3. Łódzki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy organizuje kolejną – jedenastą już – konferencję. W tegorocznej edycji motywem wiodącym jest: „Polska w nauczaniu św. Jana Pawła II”. Patronat honorowy przyjął Ksiądz Biskup Marek Marczak Administrator Archidiecezji Łódzkiej oraz Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego, wicepremier prof. Piotr Gliński. Oprócz wykładu Księdza Biskupa Adama Lepy wysłuchamy wystąpień ks. prof. Pawła Bortkiewicza, prof. Michała Seweryńskiego oraz prof. Krystyny Czuby. Szczegółowy program niebawem zamieścimy na naszym portalu www.katolickie.media.pl