17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
Sztafeta Powołaniowa u Świętej Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim
15:54 | 03.10.2017 | Wyświetleń: 1130

W święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafał, 29 września 2017 roku, sztafeta powołaniowa dobiegła do parafii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim. Wspólnoty parafialne wraz z kapłanami od godz. 1500 trwali na wspólnej modlitwie o powołania kapłańskie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa różańcowa, oraz o 1730 wspólne Nieszpory.

W sposób szczególny modlitwa została zanoszona w czasie wieczornej Mszy świętej, której przewodniczył Prorektor łódzkiego seminarium, Ks. dr Jacek Kacprzak, koncelebrowali Proboszcz Parafii, Ks. Prałat Henryk Kowaliński, i wikariusz, Ks. Albin Żaba. Razem z nami modlił się drugi wikariusz, Ks. Jacek Wojciechowski. Wraz z Księdzem Prorektorem na wspólną modlitwę przyjechało trzech kleryków: diakon Karol Kowalik (VI rok), który proklamował słowo Boże i wygłosił homilię, Mateusz Winciorek (III rok), który podzielił się z nami krótkim świadectwem swojego powołania, i Konrad Świnoga (II rok), który z tej parafii pochodzi.

W szczególny sposób na Mszy świętej modliliśmy się również za solenizantów: posługującego w parafii Ks. Michała Podkomórkę, i pochodzącego z parafii ks. Michała Misiaka.

Oczywiście nie zabrakło wspólnego zdjęcia i miłych rozmów z parafianami i duszpasterzami.