Modlitwa o powołania w parafii Tuszyn

We wtorek 10 października sztafeta powołaniowa dotarła do parafii pw.św Witalisa w Tuszynie.Wraz z księdzem prefektem Marcinem Jarzenkowskim,diakonem Mateuszem Wójtowiczem oraz dwoma alumnami:Kamilem Bielickim i Krystianem Lotą wspólnota parafialna trwała na modlitwie różańcowej oraz uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej w intencji nowych,świętych powołań do służby kapłańskiej.Po Mszy Świętej klerycy w krótkiej wypowiedzi podzielili się z parafianami doświadczeniem życia seminaryjnego oraz wskazali na wielką wagę modlitwy w kontekście rozeznawania powołania.Następnie wierni otrzymali deklaracje umożliwiające zapisanie się do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi,kleryckie gazetki ''Ama'' oraz seminaryjne cukierki.Na zakończenie spotkania została wykonana pamiątkowa fotografia.