17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
XXVII Niedziela Zwykła 8 X 2017
13:06 | 07.10.2017 | Wyświetleń: 304

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 8 października 2017 r.

1. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi serdecznie zaprasza na uroczystą Inaugurację nowego Roku Akademickiego 2017/2018, która odbędzie się w poniedziałek 9 października. O godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

2. Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od 1 października zmieniły się niektóre punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Punkty te będą zorganizowane przez szpitale w sieci szpitali. Mieszkańcy Łodzi i powiatów: zgierskiego, piotrkowskiego, łódzkiego wschodniego i opoczyńskiego będą musieli szukać pomocy w nowych miejscach. Pozostali mieszkańcy leczą się bez zmian. Przed wizytą w poradni należy sprawdzić na stronie www.nfz-lodz.pl, gdzie udzielana jest taka pomoc. O nowych punktach informują także poradnie podstawowej opieki zdrowotnej.

3. Ojcowie Pasjoniści, z racji 150. Rocznicy Kanonizacji Założyciela Pasjonistów – św. Pawła od Krzyża, zapraszają w poniedziałek 9 października o godz. 18.20 do kościoła pw. MB Bolesnej w Łodzi (al. Pasjonistów 23) na Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej. Podczas Eucharystii homilię wygłosi o. Waldemar Linke CP. Całość uroczystości będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Początek transmisji o godz. 17.30.

4. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkanie 15 października w Kościele-Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi (ul. Baczyńskiego 156). W programie:
godz. 17.30 – różaniec;
godz. 18.00 – Msza św., następnie konferencja i spotkanie przy herbacie.
5. Z racji 48. rocznicy śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Anzelma Gądka OCD, założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, w niedzielę 15 października o godz. 13.00 w kościele Ojców Karmelitów Bosych w Łodzi (ul. Liściasta 9) zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za powołanie i świętość życia Sługi Bożego oraz o łaskę jego beatyfikacji. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Jarosław Pater, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Łódzkiej, z racji Dnia Dziecka Utraconego, zaprasza rodziny, które doświadczyły utraty dziecka z jakiejkolwiek przyczyny na Mszę św. sprawowaną w ich intencji. Utracone dziecko, to stracone nadzieje i marzenia. Wiele matek, które doświadczyły straty, nie otrzymuje żadnego wsparcia od najbliższych, często ich ból jest niezrozumiały dla otoczenia. Przy braku pomocy życzliwości i wsparcia, taka sytuacja może prowadzić do długotrwałej depresji i załamania.
Msza św. będzie celebrowana 15 października o godz. 12.30 w Archikatedrze Łódzkiej (ul. Piotrkowskiej 265).

7. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Akademickie zaprasza nauczycieli akademickich oraz studentów wszystkich łódzkich uczelni na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 15 października w Bazylice Archikatedralnej o godz. 19.00.
Uroczystość Inauguracji poprzedzą rekolekcje na dobry początek roku akademickiego przeprowadzone pod hasłem Idźcie i głoście. Odbędą się one w czterech Duszpasterstwach Akademickich w Łodzi o godz. 19.00:
16 X – DA Kamienica (ul. Zielona 13)
17 X – Jezuickie DA (ul. Sienkiewicza 60)
18 X – DA Węzeł (ul. Kopcińskiego 1/3)
19 X – DA Piątka (ul. Skorupki 5)