Sztafeta modlitw o powołania w Szczercowie

22 września br. Sztafeta Modlitw o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie dobiegła do parafii Narodzenia NMP w Szczercowie. Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat Jarosław Pater, rektor WSD w Łodzi, ks. kanonik Józef Komperda, ks. kanonik Robert Arndt i proboszcz ks. Zenon Miksa. Tego dnia ks. Józef Komperda, który przez 36 lat był proboszczem parafii Szczerców przeżywał 60 rocznicę przyjęcia świeceń kapłańskich. We Mszy Świętej obok licznie przybyłych parafian, wzięły udział także posługujące w parafii siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Uroczystą Eucharystię poprzedziła modlitwa adoracyjna. W homilii Ksiądz Rektor nawiązał do Jubileuszu 650-lecia tutejszej parafii, jej historii w którą wpisał się ks. Józef Komperda. Na zakończenie liturgii Ksiądz Proboszcz oraz parafianie podziękowali dostojnemu Jubilatowi za jego świadectwo wiary i kapłańskiego życia, życząc obfitości Bożych łask na dalsze lata.