Stróża: modlitwa o powołania w parafii p.w. św. Kazimierza

21 września w święto św. Mateusza apostoła sztafeta modlitw o powołania zawitała w jednej z najmniejszych parafii naszej Archidiecezji. Parafia p.w. św. Kazimierza w Stróży liczy niewiele ponad 300 osób, jednak frekwencja na Eucharystii mała nie była. Niemal 10 % wiernych modliło się o nowe, a przede wszystkim święte powołania kapłańskie dla Kościoła łódzkiego!

Na Mszy świętej, którą sprawowali ks. proboszcz Piotr Skura i ks. prefekt Bartłomiej Franczak służyło dziewięciu ministrantów, którzy zadbali o piękno liturgii. W homilii ks. Bartłomiej nawiązując do Ewangelii o powołaniu celnika Mateusza powiedział, że Pan przychodzi do każdego z nas w różnych momentach życia, a szczególnie w tych trudnych i bolesnych, że nieustannie nas szuka, chce abyśmy doświadczyli jego miłującej Obecności i nawet ludzki grzech nie jest w stanie tego zmienić.

Po błogosławieństwie nie zabrało pamiątkowej fotografii, a każdy z uczestników liturgii otrzymał deklarację wstąpienia do TP WSD i seminaryjną krówkę:)