Archidiecezja Łódzka
Siedmiu kleryków na pierwszym roku w WSD
10:00 | 05.09.2017 | Wyświetleń: 2994

Zakończyła się tegoroczna rekrutacja na pierwszy rok studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Obywała się ona w dwóch terminach: 1-2 lipca oraz 1-2 września br.

-W roku akademickim 2017/2018 na pierwszym roku studiować będzie siedmiu alumnów, pochodzących w większości z Archidiecezji Łódzkiej. – mówi ks. dr Jarosław Pater, rektor WSD. Przyszli klerycy są w różnym wieku. Najmłodszy jest tegorocznym maturzystą, a najstarszy (27 lat) po zakończeniu studiów. – dodaje.

W poniedziałek 4 września alumni I roku przyjechali do seminarium, skąd udadzą się na wyjazd integracyjny w góry, a następnie do domu rekolekcyjnego w Olszy k. Rogowa, gdzie wezmą udział w zajęciach wprowadzających w życie seminaryjne.

Postali klerycy przyjadą do seminarium już 20 września i w tym samym dniu rozpoczną pięciodniowe rekolekcje na rozpoczęcie roku. Następnie w niedzielę 24 września w parafii p.w. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie k. Łodzi, odbędą się obłóczyny (przyjęcie szaty duchownej przez alumnów III roku). Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się w poniedziałek 9 października br.

– W Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi w roku akademickim 2017/2018 na sześciu latach studiować będzie ponad pięćdziesięciu alumnów. – tłumaczy ks. Pater. Zachęcam wszystkich, którym leży na sercu sprawa powołań kapłańskich, do gorliwej modlitwy o nowe powołania do służby Bożej. – dodaje.

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zostało powołane do istnienia 9 sierpnia 1922 roku dekretem pierwszego ordynariusza ówczesnej diecezji łódzkiej – ks. bpa Wincentego Tymienieckiego, a pierwszym rektorem, tej jednej z najstarszych uczelni Łodzi, został ks. Jan Krajewski.