Archidiecezja Łódzka
Liturgiści w kolegiacie łaskiej
10:46 | 14.09.2017 | Wyświetleń: 1313

Uczestnicy 53. Sympozjum Wykładowców Liturgiki odbywającego się w Łodzi od 12 do 14 września br. pod hasłem: „Eucharystia – Tajemnica celebrowana”, odwiedzili Łask, gdzie w tamtejszej kolegiacie sprawowali Eucharystię.

Wieczorną Eucharystię w Kolegiacie pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła koncelebrowali: ks. bp Adam Bałabuch z diecezji świdnickiej, ks. bp Piotr Greger z diecezji bielsko- żywieckiej oraz ks. bp Rudolf Pierskała z diecezji  opolskiej oraz ponad 80  duchownych z całej Polski. Przybyłych do Łasku powitał ks. Kan Piotr Pirek, proboszcz kolegiaty, który podkreślił, że kolegiata zajmuje ważnie miejsce w historii Polski i całej archidiecezji łódzkiej. Po zakończonej Eucharystii wszyscy uczestnicy Sympozjum odśpiewali Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Boskie Łaskiej.

Przed przyjazdem do Łasku, liturgiści uczestniczyli w całodziennej sesji w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi oraz w Nieszporach w kościele św. Mateusza w Pabianicach – rodzinnym kościele Rajmunda (Maksymiliana) Kolbe.