17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
Forum Charyzmatyczne o odkrywaniu męskości i kobiecości
18:06 | 30.09.2017 | Wyświetleń: 1539

„Kim jesteś? Odnaleźć męskość, odkryć kobiecość” – to hasło Forum Charyzmatycznego, które w dniach 30 września – 1 października br. odbywa się w Łodzi, a którego organizatorem jest Centrum Mocni w Duchu.

-Wybrany przez nas temat mówiący o męskości i kobiecości jest dziś bardzo aktualny. – mówi o. Paweł Sawiak, jeden z organizatorów spotkania. W przestrzeni publicznej  można zauważyć, że rola kobiety i mężczyzny jest bardzo mocno zawężana. Chcemy przez to Forum pójścia głębiej i ukazać ich piękno . – dodaje.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni charyzmatyczni ojcowie i matki. – Wśród nich są kobiety show biznesu i mężczyźni zajmujący się treningiem personalnym, którzy patrzą na te wszystkie tematy z własnego doświadczenia, ale także przez pryzmat chrześcijaństwa.- tłumaczy o. Sawiak.

W ciągu dwóch dni uczestnicy wysłuchają pięciu konferencji, wezmą udział we Mszy świętej, wieczorze chwały, a także w warsztatach zwianych z tematem Forum.

– Przyjechałem na Forum wraz z moją koleżanką Alicją, właśnie dlatego, że ten temat kobiecości i męskości jest dla nas bardzo ważny. – mówi Zbyszek z Gdańska. Czytamy różne książki, przygotowujemy się do małżeństwa i chcieliśmy usłyszeć tutaj coś dla siebie. Szczególnie poruszyła mnie konferencja nt męskości i tego, jak bardzo ważna jest obecność mężczyzny obok kobiety. Najważniejsze, aby być wsparciem i oparciem dla niej. – podkreśla.

-Do udziału w tym spotkaniu zachęcił mnie mój tato. – mówi Martyna z Łodzi. Jestem na takim etapie swojego życia, gdzie kwestia samoakceptacji, przezywania i dojrzewania jest bardzo ważna. – zauważa uczestniczka spotkania.

Jak podają organizatorzy, w tegorocznym Forum Charyzmatycznym bierze udział blisko dwa tysiące osób, którzy przyjechali nie tylko z Łodzi i środkowej Polski, ale są także obecni uczestnicy z zagranicy, którzy przybyli specjalnie na to spotkanie. Spotkania tego typu odbywają się w Łodzi już od kilku lat dwa razy w roku: jesienią i na wiosnę.