17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
Bp Marczak: abyście stawali się celnikami z powołania!
13:48 | 20.09.2017 | Wyświetleń: 1343

W wigilię liturgicznego święta, św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w bazylice archikatedralnej łódzkiej odbyła się Msza święta w intencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodzin. Liturgii przewodniczył ks. bp Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej.

W homilii, którą wygłosił proboszcz katedry ks. prał. Ireneusz Kulesza, przypomniał biblijny moment powołania św. Mateusza, który w swoim życiu zajmował się pobieraniem podatków, gdyż był celnikiem. – To wezwanie Chrystusa, skierowane do Mateusza – pójdź za mną! – objawia mu udział w nowej, nie znanej jeszcze rzeczywistości. Możemy powiedzieć, że powołanie Mateusza, to wyznaczenie mu zupełnie nowej misji! – podkreślił proboszcz katedry.

Przypomniał również postać biblijnego Zacheusza, który będąc celnikiem bardzo chciał zobaczyć Jezusa, mimo swojego niskiego wzrostu. – To Jezus pierwszy go zobaczył – mówił ks. Kulesza – i zatrzymał się u niego w domu. To spotkanie celnika Zacheusza z Chrystusem, zmieniło całe jego dotychczasowe życie. Podobnie jak w przypadku Zacheusza, może być i w życiu każdego z nas, gdy doświadczymy spotkania z Chrystusem. – mówił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem Administrator Archidiecezji złożył zebranym życzenia. – chciałbym życzyć wszystkim, którzy służą w Krajowej Administracji Skarbowej, abyście stawali się celnikami z powołania! Aby waszym wzorem był św. Mateusz, wasz patron oraz abyście służyli Polsce najlepiej jak tylko potraficie, a służba ta, przynosiła wam dużo satysfakcji. – mówił bp Marczak.