Zaproszenie na Wojewódzkie Święto Pszczoły - Pszczelarskie Dożynki w parafii Piotra i Pawła
Po raz szósty w parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi odbędą się pszczelarskie dożynki czyli Wojewódzkie Święto pszczoły organizowane przez kapelana pszczelarzy Archidiecezji Łódzkiej ks. Wiesława Kamińskiego. Oprócz dziękczynienia Panu Bogu za Rok Pracy Pszczelarskiej przewidziane są prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów wykłady dotyczące wykorzystania produktów pszczelich w profilaktyce i terapii chorób nowotworowych. Będzie można dowiedzieć się o roli pszczół w ekosystemie i nękającym pasieki problemie masowego ginięcia pszczół. Każdy będzie mógł zaopatrzyć się w pochodzące ze sprawdzonych pasiek produkty pszczele takie jak miody odmianowe, pyłek kwiatowy, pierzgę, propolis czy mleczko pszczele. Pszczelarze odpowiedzą chętnie na wszystkie pytania dotyczące ich pracy i życia pszczół. Dla wszystkich przewidziany jest darmowy posiłek przy muzyce orkiestry i śpiewie zespołów biesiadnych i ludowych. Dla dzieci przewidziana jest lekcja o pszczołach i konkurs z nagrodami. Zapraszamy.