XX Niedziela Zwykła 20 VIII 2017

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 20 sierpnia 2017 r.

1. 92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest – „JESTEŚMY ŻYWĄ KORONĄ MARYI”. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia i trwać będą codziennie oprócz 13 i 15 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-19.00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Szczególna zniżka 30% w tym roku dotyczyć będzie harcerzy - ZHR, ZHP oraz Skautów Europy.

2. Zespół Anawim z parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi oraz Komisja ds. Muzyki Liturgicznej Archidiecezji Łódzkiej zapraszają na: Skupienie modlitewno-formacyjne Źródło Wody Żywej. Zaproszenie skierowane jest do członków służby liturgicznej: lektorów, ministrantów, chórzystów, członków scholi, organistów i… każdego chętnego.
Rzeczywistość Eucharystii to Święta Obecność, która objawiając się uczestnikom liturgii, przenika ich, udziela się i wchodzi z nimi w dynamiczną relację. Skupienie ma pomóc w odkryciu (również na nowo) i w pogłębieniu tego spotkania, tak aby stało się ono źródłem pełni życia.
Konferencje wygłosi s. dr hab. Adelajda Sielepin ze Zgromadzenia Świętej Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, którego główną misją jest wielbienie Boga obecnego i działającego w Liturgii oraz towarzyszenie dorosłym na drodze wiary, szczególnie katechumenom.
S. Adelajda Sielepin jest profesorem nadzwyczajnym teologii i kierownikiem Katedry Teologii Liturgii na Wydziale Teologicznym UPJPII w Krakowie. Obszar jej zainteresowań obejmuje: teologię liturgii, duchowość liturgiczną, pneumatologię i eschatologię sakramentów, teologię i praktykę katechumenatu.
W ramach skupienia – obok wykładów – przewidziany jest czas na osobistą i wspólnotową modlitwę (Eucharystia, adoracja w ciszy, modlitwa spontaniczna), rozmowy przy herbacie oraz rekreację i możliwość indywidualnej rozmowy z Prowadzącą.
Termin: 9-10 września 2017 roku (początek w sobotę – 9.30; zakończenie w niedzielę – ok. 15.00)
Miejsce: Olsza koło Rogowa – dom rekolekcyjny wspólnoty Ognisko Miłości
Gość: s. Adelajda Sielepin CHR
Organizator: zespół Anawim przy parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi, Komisja ds. Muzyki Liturgicznej AŁ