Archidiecezja Łódzka
Ochotnica Dolna: Oaza Nowego Życia I stopnia
11:09 | 28.08.2017 | Wyświetleń: 1057

W dniach 04-20.08.br. w Ochotnicy Dolnej, odbyła się Oaza Nowego Życia I stopnia dla młodzieży pochodzącej z Archidiecezji Łódzkiej.

W wyjeździe wzięło udział 26 uczestników – w przeważającej części z Łodzi i okolic, ale także z innych części Polski: z Gorlic i Krakowa.

Młodzież spędziła dwa tygodnie pod czujnym okiem siedmioosobowej diakonii – na czele z księdzem moderatorem – neoprezbiterem Łukaszem Glapińskim i odpowiedzialną świecką – Izabelą Kruczkowską.

Motywem przewodnim oazy był kerygmat, którego poszczególne części uczestnicy poznawali w kolejnych dniach rekolekcji. Punktem kulminacyjnym było przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela, które to wydarzenie miało miejsce w czwartym dniu trwania Oazy.

Do ważnych wydarzeń należał także dzień spowiedzi. Odbył się on w dniu Zmartwychwstania Jezusa. Tego samego dnia miała miejsce msza, podczas której uczestnicy i opiekunowie modlili się o wylanie darów Ducha Świętego.
Poza pogłębianiem osobistej relacji z Bogiem, uczestnicy mieli okazję do poznawania siebie nawzajem i budowania wspólnoty. Bardzo dobrze w rytm rekolekcji weszli również nowi uczestnicy, którzy w Oazie brali udział po raz pierwszy.

Jednoczącym momentem rekolekcji były przygotowania do Dnia Wspólnoty w Łukowicy. Wspólne tworzenie znaku, meldunku i piosenki pokazało, że młodzi potrafią razem pracować i spędzać czas w sposób konstruktywny i twórczy. Wielu uczestników Oazy grało na różnych instrumentach muzycznych, co dodatkowo urozmaicało każdą mszę świętą, śpiewanie pieśni i piosenek oazowych oraz uprzyjemniało wspólne spędzanie wolnego czasu.

Czas oazowych rekolekcji, był doskonałą okazją do oderwania się od codzienności, zbliżenia się do Boga, ale również był czasem poznawania siebie i drugiego człowieka.