Archidiecezja Łódzka
Łódź Dąbrowa: VI Święto Rodziny
10:00 | 07.08.2017 | Wyświetleń: 688

Już  po raz szósty w dniach 14 – 15 sierpnia na łódzkiej Dąbrowie odbędzie się Święto Rodziny. Jak co roku jego gospodarzem będzie Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego i Klasztor OO Franciszkanów.

Wspólne świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą Świętą  w patronalne święto Parafii, tj. 14 sierpnia o godz. 18.30. Po Mszy Świętej o godz. 21.00 zapraszamy na dziedziniec klasztoru na koncert zespołu ALBO I NIE.

Zespół ALBO I NIE to m.in. laureat Festiwalu YAPA w 2015 i półfinalista programu Must Be the Music. Tego wieczoru to będzie niewątpliwie najpiękniejsza scena Łodzi – oświetlona wyłącznie światłem kilkuset świec.

15 sierpnia zapraszamy od godz. 12.00 na wielki festyn rodzinny – będzie dmuchana zjeżdżalnia i zamek, grill, ciasto, wata cukrowa, a przede wszystkim mnóstwo zabaw, gier i konkursów dla starszych i dla młodszych.

Swoje stoiska przygotują też nasi sponsorzy i partnerzy. Wszystkie te atrakcje będą odbywały się w klimatach afrykańskich, a to za sprawą naszego gościa. O godz. 16.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie z Szymonem Hołownią pod tajemniczo brzmiącym tytułem „Jak robić dobrze”, czyli o mądrym pomaganiu.  Szymon Hołownia szerszemu kręgowi osób jest znany jak współprowadzący program „Mam Talent”, ale to też dziennikarz, publicysta, autor kilkunastu książek, a przede wszystkim założyciel dwóch fundacji – Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, które wspierają sierocińce, szpitale, szkoły, hospicja, ośrodki dożywiania i inne miejsca w kilku krajach Afryki.

Przez cały dzień będzie istniała możliwość wsparcia tych Fundacji, jak też możliwość zakupu książek Szymona Hołowni, które po spotkaniu będzie podpisywał.

Na zakończenie naszego świętowania, około godz. 18.30 zapraszamy na wspólne ognisko. Oprócz pieczenia kiełbasek będzie też okazja do wspólnego śpiewu i zabawy.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia.