Archidiecezja Łódzka
Kolonie „M.Łodych Niegniewnych”
17:00 | 12.08.2017 | Wyświetleń: 509

Świetlica środowiskowa „M.Łodzi Niegniewni” działająca przy Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, zorganizowała wakacyjny wypoczynek, w którym uczestniczyło trzydzieścioro podopiecznych.

Kolonie podzielone zostały na dwie części. Pierwsze pięć dni dzieci i młodzież spędzili w Stadninie Koni w Gajewnikach k/Zduńskiej Woli. Tam uczyli zajmować się końmi, podglądali zawody jeździeckie, a także sami odbyli przejażdżkę na koniach i powozach konnych. Był także czas na wspólne gry i zabawy na powietrzu, a także przygotowanie scenek dotyczących różnych sytuacji nastolatków. Kolejne pięć dni „Niegniewni” spędzili w Ośrodku ZHP w Załęczu Wielkim, gdzie poznawali bliżej przyrodę Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Wychowawcy zadbali o aktywny czas podopiecznych – zorganizowali spływ kajakowy, wycieczki rowerowe po okolicy, ognisko i podchody. Młodzi byli także na basenie w Wieluniu, a po drodze zwiedzili dom urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli oraz skansen kolejowy w Zduńskiej Woli – Karsznicach. W drodze powrotnej w Zelowie uczestniczyli w questingu oprowadzającym po najważniejszych zabytkach miasta,  w tym kościołach trzech wyznań.

Świetlica środowiskowa „M.Łodzi Niegniewni” działa przy Centrum Służby Rodzinie od lipca 2016 roku. Na co dzień w zajęciach popołudniowych uczestniczy blisko 30 dzieci, które poza opieką po zajęciach szkolnych, mają zapewnioną pomoc w odrabianiu prac domowych, a także wiele wyjść do różnych obiektów łódzkich, a także zajęcia m.in. z tańca, fotografii czy technik plastycznych.