Archidiecezja Łódzka
Zapisy na Piotrkowską Pielgrzymkę właśnie ruszyły!
15:00 | 04.07.2017 | Wyświetleń: 660

Od dziś tj. od wtorku 4 lipca br., w parafii pw. św. Jakuba Apostoła (fara) w Piotrkowie Trybunalskim, ruszają zapisy na 148. Pieszą Pielgrzymkę Piotrkowską na Jasną Górę. Hasło tegorocznego pielgrzymowania brzmi: „Jesteśmy żywą koroną Maryi”.

-„W tym roku obchodzimy 800-lecie Piotrkowa Trybunalskiego, zrobimy wszystko co możliwe, aby w tegorocznej pielgrzymce do tronu naszej Matki i Królowej na Jasnej Górze, wzięło udział 800 pątników, aby w ten sposób uczcić jubileusz naszego miasta.” – zachęcają organizatorzy.

Każdy kto chciałby wziąć udział w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze, może dokonać zapisu codziennie od dziś do soboty włącznie oraz w poniedziałek 10 lipca, w godzinach 16:00-19:00.

Pielgrzymi z Piotrkowa, wyruszą na szlak pątniczy we wtorek 11 lipca i będą maszerować do Częstochowy w trzech grupach: Maryjnej, Patriotycznej i Papieskiej. Do Jasnogórskiego Sanktuarium dotrą w piątek 14 lipca i wezmą udział w uroczystościach Matki Bożej z Góry Karmel, które według kalendarza liturgicznego obchodzone jest corocznie 16 lipca.

Przed wyruszeniem na pątniczy szlak, od 7 lipca, we wszystkich kościołach Piotrkowa Trybunalskiego, będzie odbywać się Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, by w ten sposób duchowo przygotować się do spotkania z Maryją, w Jej Jasnogórskiej Ikonie.