Wierchomla Wielka: Oaza Dzieci Bożych III stopnia

W dniach 27 czerwca - 13 lipca w miejscowości Wierchomla Wielka, odbyła się Oaza Dzieci Bożych III stopnia z Archidiecezji Łódzkiej.

Moderatorem tej oazy był ksiądz neoprezbiter Dominik Sujecki. Diakonię tworzyła także odpowiedzialna świecka, pięciu animatorów grup w tym kleryk V roku Tomasz Szurek oraz animatorka muzyczna.

40 uczestników biorących udział w Oazie przyjechało z Łodzi i okolic, by bliżej poznawać prawdy o Jezusie i, jak sami powiedzieli, spotykać Pana Boga przez drugiego człowieka. Przebywanie w otoczeniu gór pomagało im jeszcze bardziej docenić piękno stworzenia.

Piętnaście dni we wspólnocie nauczyło uczestników oazy także życia z drugim człowiekiem, by pomoc drugiemu była przez nich stawiana ponad własne potrzeby.

Oazowicze powrócili do swoich domów napełnieni świadomością, że jest w nich Duch Święty i chcą się Nim dzielić w środowiskach, w których przebywają na co dzień.