Archidiecezja Łódzka
Wakacje z Piratami dla dzieci z parafii Opatrzności Bożej w Łodzi
12:00 | 06.07.2017 | Wyświetleń: 886

Organizatorem dziesięciodniowych kolonii w nadmorskim kurorcie w Kołobrzegu – Podczelu dla trzydziestu dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, scholi dziecięcej działającej przy parafii oraz wspólnoty ministranckiej, była parafia pw. Opatrzności Bożej w Łodzi.

Pomysłodawcą wyjazdu i przygotowanych dla dzieci atrakcji była siostra Marianna Mościcka , felicjanka oraz ks. Andrzej Wroński – wikariusz parafii.

W czasie dziesięciodniowych kolonii, trwających od 24 czerwca do 3 lipca br., dzieci miały okazję wypocząć, dobrze się bawić oraz poprzez codzienną modlitwę i uczestnictwo we Mszy św., jeszcze bardziej przybliżyć się do Pana Boga.

Atrakcji dla najmłodszych było co nie miara. Obok częstych kąpieli w morzu, dzieci miały okazję zapoznać się z historią Kołobrzegu, wziąć udział w paradzie w strojach pirackich, obejrzeć rekonstrukcję bitwy napoleońskiej o Kołobrzeg, odwiedzić indiańską wioskę w Zieleniewie, a także wioskę Hobbitów. Nie zbrakło także rejsu statkiem, który miał charakter morskiego chrztu kolonijnego oraz wizyty w Ogrodach Hortulusa w Dobrzycy. Gdy zaś pogoda nie dopisywała, był czas na kino i popcorn.

-„Dziś, gdy emocje po powrocie z wyjazdu już opadły, otrzymuję wiele sms-ów od rodziców uczestników naszych kolonii, z podziękowaniami, gdyż dzieci po raz pierwszy – jak sami mówią, prawdziwie wypoczęły, dobrze się bawiły, a przy tym, także się modliły i nie nudziły. ” – mówi siostra felicjanka.

Należy zaznaczyć, że wyjazd nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie s. Marianny i ks. Andrzeja, którzy napisali projekt „Przygoda piracka 2017”, a następnie złożyli go do Kuratorium Oświaty w Łodzi. Projekt spotkał się z aprobatą, a tym samym ze 100% dofinansowaniem kolonii, w wysokości proponowanej przez Kuratorium.

-„Jesteśmy wdzięczni Kuratorium Oświaty w Łodzi za okazaną nam pomoc, gdyż dzięki dofinansowaniu które otrzymaliśmy, nasze dzieci mogły wspaniale się bawić.” – dodaje s. Mościcka.