Archidiecezja Łódzka
Wakacje pełne uśmiechu
10:19 | 14.07.2017 | Wyświetleń: 596
Image

Sercówka, znajdująca się na terenie parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Świniach, już po raz kolejny gościła rekolekcje dla dzieci, młodzieży i ich rodziców – podopiecznych Sióstr Misjonarek Miłości. Sześciodniowemu wyjazdowi oprócz modlitwy towarzyszyła wspólna zabawa i praca. Rekolekcje prowadził ks. Paweł Bogusz przy wsparciu wielu innych zaangażowanych osób.

Siła tkwi w prostocie

Pomysły na przeprowadzenie każdego dnia rekolekcji prowadzący czerpali przede wszystkim ze słowa Bożego. To ono prowadziło. Przeważały proste środki dzięki którym uczestnicy mogli bardziej docenić jak wielkim darem jest życie, jak cenne i piękne jest miejsce w którym przebywali, jak wspaniała była gościnność gospodarzy tego miejsca. W odkrywaniu charakteru każdego kolejnego dnia pomagały uczestnikom zajęcia plastyczne czy gry terenowe.

Misja

Zgromadzenie sióstr Misjonarek Miłości działa w prostocie i pokorze. Tu nie jest wskazany rozgłos. Żadna z sióstr nie robi tego dla sławy czy wdzięczności. Jedyne co  wystarcza siostrom to uśmiech dzieci i wiara rodziców, która pozwala zmieniać ich życie na lepsze.


źródło: Niedziela Łódzka