Archidiecezja Łódzka
Turnus rehabilitacyjny „Muminków” w Zakopanem
08:00 | 23.07.2017 | Wyświetleń: 952

Tegoroczne kolonie, organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Muminki”, odbyły się w Zakopanem w dniach 1-14 lipca.

Dzięki życzliwości ks. Grzegorza Jędraszka – proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, oraz licznych sponsorów, dwudziestodwuosobowa grupa osób niepełnosprawnych i opiekunów, mogła miło spędzić czternaście dni w górach. Już od kilku lat opiekunami podopiecznych są również klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W tym roku w koloniach uczestniczyło trzech alumnów: Adrian Matuszewski, Tomasz Grzejdziak i Piotr Kałuszka.

Kolonie, wzorem lat ubiegłych, połączone były z rehabilitacją. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z zabiegów oferowanych przez Ośrodek „Marzenie”, w którym mieszkaliśmy. Poza nimi czekało tam na nas wiele innych atrakcji: dyskoteki, mini playback show, spotkania z kapelą góralską podczas wspólnego grillowania oraz liczne spacery na Krupówki oraz do pobliskich atrakcji turystycznych. Nadto uczestniczyliśmy w wycieczkach. Odwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, Dolinę Chochołowską, Morskie Oko, spływaliśmy tratwą po Dunajcu oraz pływaliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Nie zabrakło też „strawy dla ducha”. Modliliśmy się wspólnie w pobliskich sanktuariach i kościołach: w Sanktuarium pw. Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Sanktuarium pw. Matki Bożej, Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem-Olczy, kościele pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce, kościele pw. św. Michała Archanioła w Dębnie i kaplicy pw. Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce. Na Mszę świętą uczęszczaliśmy do pobliskiego kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela na Antałówce.