Archidiecezja Łódzka
Surowe piękno – wystawa fotografii Michała Staneckiego
22:04 | 26.07.2017 | Wyświetleń: 373

Od niedzieli 30 lipca 2017 r. w Galerii „Śnieżne Krużganki” prezentowana będzie wystawa fotografii Michała Staneckiego zatytułowana „Surowe piękno”.

„Surowe piękno” to fotograficzna opowieść o naturalnej potędze PÓŁNOCY EUROPY. Opowieść o bezkresnych lasach, jeziorach, rozległych bagnach, groźnych górach i otwartych przestrzeniach arktycznej tundry. To opowieść o ptakach gniazdujących na skalistych klifach morskich wysp, o reniferach przemierzających tundrę za kołem podbiegunowym i o niedźwiedziach władających tajgą Karelii. Północne krańce naszego kontynentu, to dziewicza przyroda tętniąca życiem obecnym dosłownie na wyciągnięcie ręki. „Surowe piękno” to próba pokazania kadrów, które obrazują Przyrodę Północy.

Zapadające w pamięć krajobrazy, niesamowite bezludne miejsca i zwierzęta, które nie mają zaszczepionego lęku przed człowiekiem. Zwierzęta, które można obserwować z bliska, bezpośrednio w ich środowisku. Bo na surowej Północy, to człowiek dostosowuje się do natury, będąc zaledwie małą jej częścią.

Podróż po krańcach naszego kontynentu uzmysławia nam jak wielka jest potęga Przyrody i jak małymi jesteśmy my – ludzie. Doświadczanie Północy pozwala nam nabrać pokory i większego szacunku dla Natury.

Finisaż wystawy odbędzie się w środę 23 sierpnia o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy. Wejście od pl. Kościuszki. Wstęp wolny!


Michał Stanecki – rocznik 1974, z wykształcenia dziennikarz. Od 2010 roku członek (od 2016 r. wiceprezes) Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografików Przyrody. Obecnie to właśnie przyroda jest jego największą pasją i każdą wolną chwilę spędza w terenie. Nie zawsze z aparatem, często z lornetką i lunetą do obserwowania ptaków. Zawsze blisko Natury.