Piwniczna Zdrój: kolonie letnie dzieci ze świetlic Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Trwają kolonie letnie dla dzieci ze świetlic Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Od 16 lipca 2017, 31-osobowa grupa dzieci wypoczywa w Piwniczna - Zdrój. Długa, bo blisko 8-godzinna podróż w góry, urozmaicona była godzinnym postojem w Wadowice, gdzie zwiedzano kościół, rynek, a najmłodsi mieli okazję przypomnieć sobie postać św. Jana Pawła II.

Program kolonii oparty jest o wędrówkę w góry, w sensie duchowym i fizycznym. Każdego dnia uczestnicy zwiedzają teren wokół Piwnicznej. Za kolonistami jest już zdobycie góry Niemcowej (szlakiem z Piwnicznej) oraz Jaworzyny (szlakiem z Krynicy Zdrój).

Oprócz codziennego poznawania świata stworzonego przez Boga, chodzenia szlakami Beskidu Sądeckiego, uczestnicy kolonii przeżywają swoistą wędrówkę na Górę Synaj, poznając i utrwalając w sobie doświadczenie Dekalogu.