17.07.2018
Archidiecezja Łódzka
Pielgrzymi z Piotrkowa Trybunalskiego już na pątniczym szlaku
16:44 | 11.07.2017 | Wyświetleń: 1174

Mszą świętą o godz. 7:00 rano, sprawowaną w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim, rozpoczęła się 148. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska na Jasną Górę.

-„W tym roku do Jasnogórskiego Sanktuarium pielgrzymuje 450 pątników. – mówi ks. Jacek Tyluś, kierownik piotrkowskiej pielgrzymki. Najstarszym pielgrzymem jest p. Janina (80 lat), a najmłodszym Marysia (9 m-cy). – dodaje.

IMG_2802

Pątnicy pielgrzymują w trzech grupach: Maryjnej – którą prowadzi ks. Sławek Susik (z par. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Tryb.), Patriotycznej – której przewodzi ks. Paweł Wronkowski (z par. Miłosierdzia Bożego) oraz Papieskiej – której kierownikiem jest ks. Tomasz Sowik (par. Nawiedzenia N.M.P.). W ciągu czterech dni, pokonają dystans niespełna 120 km., zatrzymując się na nocleg w Gorzkowicach, Gidlach i Krasicach.

IMG_2819

Każdy z pielgrzymów w swoim bagażu niesie wiele różnych intencji. Wśród nich można znaleźć: modlitwę za Ojczyznę, za Ojca Świętego, za rodziny, o dobą pracę, o dar macierzyństwa i ojcostwa, o uwolnienie z nałogów, ale także te dotyczące diecezji – o wybór nowego biskupa, a także dotyczące miasta i jego mieszkańców. -W tym roku Piotrków Trybunalski przeżywa 800 – lecie swojego istnienia, jest wiec za co dziękować i o co prosić. – mówi jeden z pielgrzymów.

IMG_2805

Uczestnicy 148. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotrą do tronu Królowej Polski w piątek 14 lipca i wezmą udział w uroczystościach związanych ze świętem Matki Bożej z Góry Karmel, które odbędą się w niedzielę 16 lipca.

Po skończonych uroczystościach, pielgrzymi autokarami lub prywatnym transportem powrócą do swoich domów.