Archidiecezja Łódzka
Parafialne wakacje w Szwecji  
11:29 | 08.07.2017 | Wyświetleń: 1357

Już po raz siódmy, parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej zorganizowała kolonie ,,Wakacje z Bogiem” dla 49 dzieci i młodzieży. Tym razem odbywały się one we Władysławowie – Chłapowie i po raz pierwszy trwały one 10 dni, tzn. od 26 czerwca do 5 lipca.

Za bardzo bogaty program odpowiedzialni byli: Elżbieta Skrobiszewska, nauczycielka oraz ks. Przemysław Kansy – wikariusz parafii. W programie kolonii znalazły się liczne atrakcje: Szymbark i zwiedzanie domu na dachu, plażowanie, piesza wycieczka przez Wąwóz Chłapowski, wycieczka do Fokarium na karmienie fok, Rozewie, przejście przez Wąwóz Lisi Jar, spacer po Jastrzębiej Górze, Łeba i rejs po morzu statkiem GRYF oraz Gniewno, przejazd Meleksami, wejście na teren Słowińskiego Parku Narodowego oraz teren Kaszubskiego Oka. Wszyscy uczestnicy mogli też sprawdzić swoje siły zmagając się w parku linowym we Władysławowie.

Największą jednak atrakcją tegorocznych kolonii był jednak rejs z Gdyni statkiem Stena Line do Szwecji. Można było tam zwiedzić Karlskrone, gdzie uczestnicy kolonii zobaczyli zabytkową stocznię oraz pod okiem fachowca nauczyli się jak fachowo skręca liny. Ponadto  przejechali sześciokilometrowym mostem, zawieszonym 40 metrów nad poziomem morza, do miejscowości Olando.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie zamku w Malborku, gdzie koloniści mieli możliwość dowiedzieć się bardzo dużo i samemu dotknąć historii Polski.

Dzieciaki wróciły do domu szczęśliwe i wypoczęte, bo podczas kolonii się nie nudziły, był czas na gry i zabawy oraz wspólną modlitwę.

Tak bogaty program tegorocznych kolonii nie byłby możliwy bez dofinansowania jakie otrzymaliśmy dzięki staraniom Elżbiety Skrobiszeskiej i ks. Przemysława Kansy, a które otrzymano z Urzędu Gminy Ksawerów.