21.03.2018
Archidiecezja Łódzka
„Nakręć się na wolontariat” – jeżdżąc na rowerze, możesz pomóc łódzkiej Caritas!
13:52 | 03.07.2017 | Wyświetleń: 849
zmniejszoneIMG_0782

W samo południe, w parku im. Józefa Poniatowskiego, u zbiegu ulicy Żeromskiego i al. Mickiewicza, łódzcy rowerzyści zainaugurowali akcję Caritas „Nakręć się na wolontariat”, która odbywa się w ramach projektu „odLOTTOwa jazda z OSHEE”.

Celem projektu jest pozyskanie funduszy m.in. na stworzenie aplikacji dla wolontariuszy. Drugi etap, do którego przeszła łódzka Caritas polega na przejechaniu na rowerach jak największej liczby kilometrów, w terminie od 3 lipca, godz. 00:00:01 do 15 września 2017, godz. 23:59:59.

-„Właśnie dziś, 3 lipca zaczynamy kręcić kilometry dla łódzkiej Caritas.” – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas. „Kręcić kilometry może każdy, kto ma w swojej kieszeni telefon z aplikacją Endomondo. W tej aplikacji trzeba dołączyć się do drużyny Caritas Archidiecezji Łódzkiej i pamiętać, aby za każdym razem, gdy wyruszamy na rower, tę aplikację uruchomić, a kilometry będą się same naliczać.” – dodaje.

O tym jak zrodził się pomysł, by wystartować w tym projekcie opowiada Anna Maciejewska koordynatorka ds. projektów Caritas AŁ. –„Jakiś czas temu Fundacje LOTTO i OSHEE ogłosiły konkurs, w ramach którego można pozyskać fundusze na działalność różnych organizacji pozarządowych. W związku z tym, pojawił się pomysł, aby w tym konkursie wystartować, napisać projekt i zbierać fundusze poprzez wykręcone na rowerze kilometry. Fundacje, które zdobędą najwięcej kilometrów, dostaną pieniądze. Nam się udało napisać bardzo szybko projekt, który został zaakceptowany i przeszliśmy do drugiego etapu. Należy dodać, że z każdego miasta, tylko jedna organizacja mogła się włączyć w tę rywalizację. Nam się udało!” – podkreśla.

Uczestnictwo w akcji jest dobrowolne i bezpłatne. Uczestnicy biorą udział w akcji na własną odpowiedzialność, w szczególności Fundacja, ani Caritas nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody na osobie lub mieniu powstałe w związku z udziałem uczestników w akcji. Nie jest zapewnione również ubezpieczenie.

-„Myślę, że warto pomagać, skoro i tak jeżdżę na rowerze i uprawiam ten rodzaj aktywności, to warto przy tej okazji wesprzeć jakieś działania, które usprawnią prace wolontariatu Caritas.” – zauważa Adam Maciejewski, jeden z rowerzystów biorący udział w akcji.

Akcja Caritas „Nakręć się na wolontariat”, zakończy się o północy w piątek 15 września br. –„Zachęcamy wszystkich którzy jeżdżą na rowerze tego lata, aby przy okazji rekreacji, naszego wypoczynku, zrobić wiele dobrego. Wsiadajmy na rower, włączajmy aplikację i zbierajmy kilometry dla Caritas.” – apelują organizatorzy.

Więcej informacji o akcji znajdziesz tutaj: Czas na rower