Łask: odpust św. Anny w Kolegiacie

W liturgiczne wspomnienie św. Anny – babci Pana Jezusa – w Kolegiacie Łaskiej odbyła się uroczysta Msza odpustowa.

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i świętego Michała Archanioła obchodzi w ciągu roku cztery odpusty. Jeden z nich poświęcony jest św. Annie. Mszy świętej odpustowej przewodniczył ks. Paweł Bogusz, diecezjalny duszpasterz młodzieży, którego powitał ks. kan. Piotr Pirek, proboszcz kolegiaty.

W homilii celebrans odniósł się do postaci św. Anny i św. Joachima, jako dziadków Pana Jezusa. – św. Anna i św. Joachim mogą być wzorem dobroci i opieki nad Chrystusem, z którego i my powinniśmy brać przykład. Ich życiowe doświadczenie, mądrość przyczyniła się do dobrego wzrostu naszego Zbawiciela – mówił ks. Bogusz. Wspomniał także ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, podczas których papież Franciszek także nawiązał do obecności babć i dziadków w życiu młodych pokoleń.

Po Eucharystii w kaplicy św. Anny odmówiona została litania do patronki dnia, zaś w kaplicy Matki Bożej Łaskiej wierni odśpiewali Apel Jasnogórski.