Archidiecezja Łódzka
Kierunek ZAKOPANE – wyjazd młodzieży z parafii św. Wojciecha z Łodzi
09:00 | 21.07.2017 | Wyświetleń: 2007

Młodzież z parafii pw. św. Wojciecha w Łodzi w dniach 10.07.-16.07. br., uczestniczyła w wyjeździe rekreacyjno-formacyjnym do Zakopanego. Opiekunem wyprawy był ks. Kazimierz Sobański – wikariusz chojeńskiej parafii.

W drodze do Zakopanego, młodzi zatrzymali się w Częstochowie na Jasnej Górze, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej oraz modlitwie przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Każdy dzień wyjazdu rozpoczynała wspólna Eucharystia, która wprowadzała uczestników w temat danego dnia.Na szlaku do Królowej Tatr młodzi z Łodzi spotkali abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego, który w samotnej wyprawie w góry, pielgrzymował do Królowej Tatr. Pod przewodnictwem byłego Metropolity Łódzkiego młodzi uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej.

W czasie trwania wyjazdu młodzież uczestniczyła w wyprawach górskich zdobywając: Gęsią Szyjkę, Kasprowy Wierch, Staw Gąsienicowy, Dolinę Chochołowską oraz Dolinę Kościeliska. Czas wolny spędzali na Krupówkach, grając w gry planszowe, oglądając filmy oraz podczas rekreacji na basenie. Kończąc wspólny wyjazd i wracając do Łodzi, zatrzymano się w Wadowicach, w miejscu urodzin św. Jana Pawła II.